Klinik Yaklaşımımız

Obezite ameliyatları ile verilen kiloların ve elde edilen sağlıklı yaşamın ömür boyu sürdürülebilir olması en önemli hedefimizdir. Bu yaklaşımla sadece başarılı bir ameliyat yapmayı amaçlamıyoruz. Hastamızla kurduğumuz güven temelli güçlü iletişimle, ameliyat sürecinde olduğu gibi, ameliyat sonrasında da bize ihtiyaç duyduğu her an yanında oluyor, çözümlerimizi sunuyoruz.

Aday Hastalarla Görüşme Nasıl Sağlanıyor?

Hastalarımızı hem hastane şartlarında hem de online olarak görmemiz mümkündür. Online görüşmelerle ilgili tüm detaylar ve ayarlamalar Koordinatörümüz Cansu Arıcan tarafından organize edilmektedir. Arzu ederseniz bizimle WhatsApp hattımız 00 90 532 0540049 dan veya Sosyal Medya (instagram) hesabımız @bariatriklab üzerinden iletişime geçebilirsiniz. En kısa sürede geri dönüş sağlanarak yardımcı olunacaktır.

Ameliyat Öncesi Hangi Tetkikler İsteniyor?

Ameliyat planlaması için hastalarımızdan tam kan, biyokimya, vitamin/mineral profili tetkikleri, mide endoskopisi ve gerekli konsültasyonlar (psikoloji, göğüs hastalıkları, endokrinoloji, anestezi vd) hastanın durumuna göre istenmektedir. Gerekli durumlarda daha fazla tetkik veya konsültasyona ihtiyaç duyulabilir.

Ameliyat Sonrası Takip Protokolünüz Nasıldır?

Başarılı bir ameliyattan sonra hastalarımız ortalama 3. günde taburcu olmaktadırlar. Taburcu olan hastalarımızı 5-7 gün sonra erken kontrole çağırmaktayız. Daha sonra 1,3,6,12 ve 24. aylarda kan, vitamin ve mineral tetkikleri ile birlikte görüp değerlendirmekteyiz. 24. ayını tamamlayan tüm hastalarımız daha sonra yıllık kontrollere çağrılmaktadır.

Bariatrik Beslenme Takibi Nasıl Yapılmaktadır?

Beslenme eğitimlerimiz Uzm. Bariatrik Dyt. Nida Yıldız tarafından yapılmaktadır. Kendisi bu konuya spesifik çalışmalar yürüten bir beslenme uzmanıdır. Cleveland Clinic Bariatrik Enstitüde çalışmalar yürütmüş aynı zamanda uzmanlık tezini bu alanda tamamlamıştır. Kendisi şuan da gene bu alanda doktora tezi çalışmalarını yürütmektedir.

Bariatrik Dyt. Nida Yıldız ameliyat kararı veren tüm hastalarımızın beslenme eğitimlerine ameliyattan önce başlamaktadır. Hastanın ameliyat tipine ve yandaş hastalıklarına göre kişiye özel bir planlama ile hastalarını çok yakından takip etmektedir. Hastaneye gelemeyen hastalarımıza whatsapp ve sosyal medya üzerinden de desteklerini devam ettirmektedir.

25+YILLIK DENEYİM OBEZİTE VE METABOLİK CERRAHİ