Kliniğimiz

Dünya nüfusunun üçte birini etkileyen ve giderek daha fazla insanın yaşamını tehdit eden obezite, günümüzün en zorlu hastalıklarından biridir ve mutlaka tedavi edilmelidir.

Obeziteyi ortadan kaldırmak için bilimsel açıdan kanıtlanmış en güçlü tedavilerin başında da obezite ameliyatları gelmektedir.

Güçlü hasta odağımız ve obezite tedavi alanındaki deneyimimizle, bu zorlu hastalıkla yaşayan bireylerin ameliyat ihtiyaçlarına cevap vermek ve yaşam kalitelerini artırmak hedefiyle işimize tutkuyla bağlı bir ekibiz.

Kurucumuz Prof. Dr. Halil Coşkun, akademik ve hekimlik yaşamının neredeyse tamamını obezite alanındaki bilimsel çalışmalara ve obezite hastalarına adamış olan bir cerrahtır. Prof. Coşkun bugüne dek, 5000’in üzerinde laparoskopik obezite cerrahisini, 1500’ün üzerinde endoskopik balon uygulamasını, 6500’ün üzerinde endoskopik ve laparoskopik uygulamayı ve 3000’in üzerinde tüp mide ameliyatını başarıyla gerçekleştirmiştir.

Bilimden aldığımız güçle ve hasta mahremiyeti konusundaki tavizsiz çalışma prensibimizle gerçekleştirdiğimiz obezite ameliyatları;

  • Tüp Mide (Sleeve Gastrektomi)
  • Gastrik Bypass,
  • Distal Gastrik Bypass
  • Duedonal Switch
  • Metabolik & Diyabet (Şeker Hastalığı) Ameliyatları
  • Revizyon Ameliyatları ve
  • Mide Balonu Uygulamasıdır.

Ameliyatlarımızı, obezite ameliyatları için teknik ve organizasyon altyapısı bakımından tam donanımlı Memorial Şişli Hastanesinde gerçekleştirmekteyiz.

Obezite ameliyatı için bize başvuran her hastanın obezite öyküsü, çözüme dair beklentileri ve umutları etkin bir şekilde dinlenmektedir. Endikasyon açısından ameliyata uygun olan hastanın gerekli ölçümleri yapılmakta, tetkikleri istenmekte, ameliyat süreci ile ilgili detaylı bilgilendirmesi yapılmaktadır. Tüm ekibimiz, ameliyat sürecinin en başından itibaren hastalarımıza özveriyle ve titizlikle hizmet vermektedir.

Doktorlarımız

Prof. Dr. Halil COŞKUN

Bariatriklab Obezite ve Metabolik Cerrahi

1970 Samsun doğumlu.
1994 Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu.
Genel cerrahi uzmanlığını 2000 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Genel Cerrahi AD’de tamamladı.
Asistanlık eğitimi sırasında Obezite ve Metabolik Cerrahi alanına ilgi duymaya başladı. Uzmanlık tezi olan “Morbid Obezite Tedavisinde Ayarlanabilir Silikon Mide Bandı Uygulaması” ile Obezite ve Metabolik Cerrahi konusunda Türkiye’deki ilk bitirme tezini veren kişi oldu.
İlk uluslararası makalesini asistanlığının ilk yılında yazdı. Obezite Cerrahisinde dünyanın en prestijli dergisi olarak kabul edilen Obesity Surgery’de orjinal klinik prospektif-retrospektif çalışmaları, deneysel çalışmaları, vaka takdimleri ve editöre mektupları yayımlandı.

Detaylı bilgi

Uzm. Dyt. Nida YILDIZ

Bariatriklab Obezite ve Metabolik Cerrahi

1990 Mersin doğumlu.
2015 yılı Haliç Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunu.
2019 yılında Acıbadem Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamladı. Yüksek lisans tezi olan “Sleeve Gastrektomi sonrası Probiyotik Takviyesinin Konstipasyon ve Gastrointestinal Yaşam Kalitesi Üzerine Etkisi” ile uzman diyetisyen unvanı aldı.
2020 yılında Acıbadem Üniversitesi’nde doktora eğitimine başladı, doktora yeterlilik sınavını geçip, Obezite ve Metabolik Cerrahi’de Beslenme üzerine tez yazma sürecine başladı.
2020 yılında misafir öğretim görevlisi olarak Bahçeşehir Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde Bariatrik Cerrahi ve Beslenme dersi verdi.

Detaylı bilgi

Op. Dr. Yunus YAPALAK

Bariatriklab Obezite ve Metabolik Cerrahi

1989 Kars’ın Sarıkamış ilçesinde doğdu.
2007 yılı Edirne Anadolu Öğretmen Lisesi’nden mezun oldu.
2014 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.
2015-202 yılları arasında Bezmialem Vakıf üniversitesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda Genel Cerrahi asistanlık eğitimini tamamladı.
2020 yılında uzmanlık tezi olan ‘Laparoskopik Sleeve Gastrektomi Ameliyatında Stapler Hattı Güçlendirme Tekniklerinin Postoperatif Erken Dönem Sonuçları ve Gastrointestinal Semptomlar Üzerine Etkisi’ ile Genel Cerrahi Uzmanı oldu.
2020-2021 yılların arasında Ağrı’nın Patnos İlçe Devlet Hastanesi’nde devlet hizmet yükümlülüğü kapsamında çalıştı.
2022 yılından itibaren Memorial Şişli Hastanesi Genel Cerrahisi Kliniğinde ve Obezite Cerrahi Merkezi’nde Prof. Dr. Halil Coşkun ile çalışmalarına devam etmektedir.

Detaylı bilgi

Gamze KILIÇ

Koordinatör

1994 istanbul doğumlu, yabancı dil ingilizce
2015 yılı Demiroğlu Bilim Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümünden mezun oldu.

Detaylı bilgi

25+YILLIK DENEYİM OBEZİTE VE METABOLİK CERRAHİ